Eğitim Sistemimiz
eğitim sistemi

 

Tüm eğitim programlarının ana dili Arapça olan yabancı hocalarla gerçekleştirildiği Lisan Eğitim Dil Okulları’nda Genel Arapça eğitim programları 3 kurluk eğitim sistemi baz alınarak gerçekleştirilmektedir. 3 kurluk eğitim sistemi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarına yönelik Arapça dil eğitim programlarının içeriklerini kapsayan ve öğrencilerin bu içerikler doğrultusundaki tanımlamalara göre en uygun sınıflara yerleştirilmesini sağlayan ilkeler bütünüdür.
    Öğrencilerimiz bir üst seviyeye geçebilmek ve eğitimlerindeki başarılarını değerlendirmek amacıyla her blok sonunda toplam 2 beceri içeren sınava girerler. Hedeflenen başarı ortalaması % 50'dir.Bunun için öğrencinin derse katılımı, devam durumu ve konu testlerinden aldığı notlar etkili olur.

Arapça 2 kurdan  oluşmaktadır:

Birinci kurda: yüzde yüz okuma, yüzde yüz yazma..Ayrıca yüzde 20 civarında konuşma dersleri verilir.

İkinci kurda ise: yaklaşık yüzde 60 civarı sadece Arapça pratik konuşma dersleri verilir.

İki kuru alan bir öğrenci Arap ülkesine tek başına çıkabilir.

Daha sonrasında üçüncü kur olarak, alan kuru adı altında ( teknik terimler, tıbbi terimler, ticari terimler, tercümanlık, rehberlik, tefsir, ilitam, yds vs...) gibi dersler alabilirler.

Eğitim programımız hafta da 2 gündür. 6 saatten oluşmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu ders tercihimiz vardır. Dilerseniz haftada 4 gün de gelebilirisiniz. Bunun için ek ücret almıyoruz.


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş